Alicja Rapsiewicz

Z Alicją wybierzemy się w podróż do odległej Australii i dowiemy się dlaczego mówi się, że to kraj „do góry nogami”. Będziemy obserwować życie kangurów, spojrzymy prosto w oczy krokodylowi i poznamy inne ciekawe zwierzęta, które można spotkać tylko tutaj. Odwiedzając rdzennych mieszkańców – Aborygenów, dowiemy się jak działa bumerang, co to jest didgeridoo, jak powstają naturalne farby i jak namalować aborygeńską mapę. Spojrzymy też na Australię z lotu ptaka, aby sprawdzić czy to prawda, że jest „płaska jak naleśnik” i dowiemy się dlaczego jest najbardziej suchym kontynentem. Wiele ciekawostek, piękne krajobrazy i opowieści z podróży samochodem po tym fascynującym kontynencie.

Alicja to podróżniczka, blogerka, pilot wycieczek. Prowadzi prezentacje i warsztaty podróżnicze dla dorosłych, dzieci i młodzieży w całej Polsce. Od kilkunastu lat zwiedza świat. Jej najdłuższa podróż trwała cztery lata, odwiedziła wtedy kraje Azji i Australię. Ten kraj zahipnotyzował ją na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce ciągle myśli jak tam wrócić. Spędziła w Australii łącznie prawie rok. W podróży lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom, obserwować i filmować zwierzęta. Prowadzi wycieczki trampingowe po górskich szlakach Wysp Kanaryjskich, na Malcie i na południu Afryki.

Prezentacja

Wielka Lekcja Geografii prosto z Bochni dla młodzieży z całej Polski

10:00 – 14:00

Wielka Lekcja Geografii online, podczas której zaprezentowane zostaną cztery prelekcje dotyczące zagadnień z pogranicza geografii, historii czy biologii. Udział w pokazach jest bezpłatny i nieograniczony.Szczegóły »