Jarosław Tarański

Jarosław Tarański – bloger, dziennikarz, a przede wszystkim zapalony rowerzysta, który małopolskie drogi, ścieżki i trasy rowerowe objeżdża od ćwierć wieku.

Przez kilkanaście lat pracował na rzecz promocji turystyki aktywnej (Wydawnictwo Family Cup, Sportowy Styl). W tym samym czasie współorganizował też cykl ogólnopolskich zawodów sportowych dla amatorów w ramach Stowarzyszenie Family Cup, współpracując m.in. z Departamentem Sportu Powszechnego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania informatyk. Ambasador turystyki rowerowej, ekspert rowerowy, aktywnie wspierający działania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, jednostek samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń rowerowych. Od 2016 r. prowadzi kanały w social mediach (@velomalopolska), na których obserwuje i promuje rozwój turystyki rowerowej.

Więcej informacji o turystyce rowerowej w Małopolsce:

https://www.facebook.com/velomalopolska

https://narowery.visitmalopolska.pl/pl_PL/velomalopolska

Prezentacja

WARSZTATY 50°N: Podróże rowerowe po Małopolsce

18.03.2023 13:00

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty podróżnicze w ramach Festiwalu 50°N: Podróże rowerowe po Małopolsce. W wielkim skrócie Jarek opowie o tym jak w ciągu ostatniej dekady Małopolska zmieniła się w region naprawdę przyjazny rowerzystom, jakie nowe trasy rowerowe powstały przez te lata…

Szczegóły »