Mikołaj Golachowski

Jednym z najczęściej powielanych w kulturze masowej, błędnych stereotypów, jest zestawienie pingwinów z niedźwiedziami polarnymi, choć w rzeczywistości zwierzęta te żyją na przeciwległych końcach świata.

W tej prezentacji poznajemy zarówno same niedźwiedzie, jak i różnorodne zwierzęta zamieszkujące Antarktykę, ucząc się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi. Oprócz zdjęć, prezentacja okraszona jest licznymi dźwiękami wydawanymi przez zwierzęta. Wraz ze zdjęciami pięknych, mroźnych krajobrazów, prezentacja ta stanowi pouczającą i fascynującą wycieczkę w samo serce królestwa Przyrody.

Jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie

Prezentacja

Wielka Lekcja Geografii prosto z Bochni dla młodzieży z całej Polski

10:00 – 14:00

Wielka Lekcja Geografii online, podczas której zaprezentowane zostaną cztery prelekcje dotyczące zagadnień z pogranicza geografii, historii czy biologii. Udział w pokazach jest bezpłatny i nieograniczony.Szczegóły »