WARSZTATY 50°N: Podróżuj w swoim własnym stylu. Kampery w praktyce

  • 13:00
  • 18.03.2023

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty podróżnicze w ramach Festiwalu 50°N: Podróżuj w swoim własnym stylu. Kampery w praktyce, które odbędą się w dniu 18.03.2023 (sobota) w siedzibie firmy Auto Group Luzar przy ul. Krakowskiej 33 w Wieliczce. Miejsce to jest nieprzypadkowe, bo właśnie tam zlokalizowane jest jedno z trzech Centrum VW California w Polsce. Warsztaty poprowadzą prawdziwi praktycy w tematyce podróży „domami na kółkach”, jednak przemieszczający się zgoła innymi pojazdami… 🙂

Plan warsztatów przedstawia się następująco:

13:00 – 14:00 – Agnieszka i Bartek Wrzoskowie (Calluna Trip)Warsztaty podróżowania „Ogórkiem” po świecie

14:00 – 15:00 – Manuela i Paweł WarzybokowieRodzina na swoim w Californii – praktyczne porady jak żyć i nie zwariować na 4m2

Aga i Bartek Wrzosek | Calluna Trip

Calluna Trip to Agnieszka i Bartek: mieszkańcy podpoznańskiej Mosiny, autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”. Ambasadorzy Buslifer – organizacji zrzeszającej ludzi z całego świata podróżujących klasycznymi samochodami marki Volkswagen. Organizatorzy zlotów klasycznych samochodów. Pasjonaci życia w drodze.

Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata. Aga, z wykształcenia antropolog kultury, spełnia się gotując, piekąc i smakując kuchni świata. Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży. Bartek zawodowo menedżer, od wielu lat tworzy muzykę, dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca. W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.

Manuela i Paweł Warzybokowie

Jesteśmy czteroosobową rodziną, podróżującą od połowy 2020 roku Volkswagenem California. Naszą specjalizacją jest wyciskanie czasu wolnego do ostatniej kropli, gdyż stacjonarny charakter naszych zajęć uniemożliwia nam prowadzenie vanlifowego stylu życia na pełny etat. Jesteśmy żywym dowodem na to, że na tak małej przestrzeni życiowej można się świetnie zorganizować w podróży z małymi dziećmi bez względu na porę roku i pogodę, a każda ilość czasu którym dysponujemy jest wystarczająca, żeby zorganizować sobie ciekawą wycieczkę czy choćby mały wyjazd, by oderwać się od codzienności.

Volkswagen California to legenda caravaningu a jednocześnie jedno z najmniejszych aut kempingowych na rynku. Pokażemy Wam jak zorganizować życie rodziny 2 + 2 na tak niewielkiej przestrzeni, nasze patenty na przechowywanie rzeczy oraz prowadzenie normalnego gospodarstwa domowego w podróży. Nasze dzieci miały odpowiednio 2 i 4 lata, gdy rozpoczęliśmy naszą przygodę z tą formą turystyki, więc mamy sporo sprawdzonych sposobów na podróże z maluchami. Podzielimy się z Wami naszymi sposobami na pakowanie i subiektywnym wyborem gadżetów przydatnych i tych zupełnie zbędnych.