Bezpłatne warsztaty podróżnicze na Festiwalu 50°N

3. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N w Wieliczce to nie tylko pokazy zaproszonych gości. To także darmowe warsztaty tematyczne dla osób chcących poszerzyć swoje horyzonty lub zdobyć praktyczną wiedzę w określonym temacie.

I tak w tym roku przygotowaliśmy coś dla fanów turystyki rowerowej, ekoturystyki i kamperów oraz karawaningu. Wszystkie warsztaty są darmowe, nie trzeba się zapisywać – wystarczy być i chłonąć wiedzę naszych ekspertów. Festiwalowe warsztaty odbędą się w sobotę (18.03) i niedzielę (19.03) w wielickiej Mediatece – będą to panele o turystyce rowerowej w Małopolsce oraz o tym jak od strony praktycznej do takich wyjazdów się przygotowywać, a także poruszony zostanie temat „slow tourism” w odniesieniu do naszego regionu, który w kwestiach EKO ma całkiem sporo do zaoferowania. W sobotę (18.03) zapraszamy dodatkowo na warsztaty związane z podróżami „domem na kółkach” czyli kamperem, które odbędą się w siedzibie firmy Auto Group Luzar w Wieliczce, gdyż właśnie tutaj znajduję się jedno z trzech w Polsce „California Center” czyli wyspecjalizowany salon marki Volkswagen, który specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie osobom pragnącym stać się posiadaczem np. pięknego VW California.

18 marca 2023 roku (sobota) – Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce, plac prof. M. Skulimowskiego 3

13:00 – 14:30 – Jarosław Tarański (VeloMałopolska)Podróże rowerowe po Małopolsce

18 marca 2023 roku (sobota) – Auto Group Luzar – California Center, ul. Krakowska 33, Wieliczka

13:00 – 14:00 – Agnieszka i Bartek Wrzoskowie (Calluna Trip) Warsztaty podróżowania „Ogórkiem” po świecie
14:00 – 15:00 – Manuela i Paweł Warzybokowie Rodzina na swoim w Californii – praktyczne porady jak żyć i nie zwariować na 4m2

19 marca 2023 roku (niedziela) – Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce, plac prof. M. Skulimowskiego 3

13:00 – 14:30 – Marta Dymek Ty też możesz zostać ekoturystą – jak podróżować po Małopolsce w rytmie slow

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

Powiązane artykuły