ProgramFestiwalu

22.04.2022

Piątek, rozpoczęcie o godz. 17:30

Gość w dom – jak to jest spać w nieswoim łóżku i jeść z nie swojej miski

17:45Paulina Kozub-Chwastek

Kiedy Paulina miała osiem lat, tata zabrał ją w Tatry na pierwsze prawdziwe wspinanie z liną. W liceum zarabiała, śpiewając na weselach i dzięki temu poleciała pierwszy raz samolotem. W klasie maturalnej przekonała rodziców, wychowawczynię i panią dyrektor, żeby mogła pojechać na miesiąc do Nepalu.

Szczegóły »

Śladami Władcy Pierścieni

18:45Tomasz Gorazdowski

Objechał na motocyklu świat dookoła oraz samochodem przejechał trzy Ameryki. Tomek opowie o Nowej Zelandii z naciskiem na Władcę Pierścieni, pokaże też zdjęcia z Tahiti, Bora Bora, Wysp Cooka czy Vanuatu, żeby zrobiło się lepiej na duszy.

Szczegóły »

Wulkany świata – Korona Wulkanów Ziemi

20:00Ewa Wachowicz i Klaudia Cierniak-Kożuch

Ewa Wachowicz i Klaudia Cierniak-Kożuch zabiorą Was na najwyższe wulkany Ziemi!

Szczegóły »

W podróży za winem – od Małopolski aż do Gruzji

21:00Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński

To będzie bardzo winiarsko-kulinarna wyprawa, w którą zabiorą Was Maja i Bartosz. Będzie o nieoczekiwanych związkach wina i winiarzy polskich i gruzińskich i o tym, że tak naprawdę Polak i Gruzin to dwa winiarskie bratanki.

Szczegóły »

23.04.2022

Sobota, rozpoczęcie o godz. 16:00​

Wakacje w naturze: rodzinne wypady na północ Europy

16:15Kamila Gruszka

Wakacje w turystycznym raju pod palmami, w hotelu z basenem, z wyszukanymi drinkami podawanymi przez lokalną obsługę? To nie dla Kamili! Woli wyjazdy w naturę, do lasu i nad jeziora, blisko przyrody, z dala od cywilizacji, śpiąc pod namiotem

Szczegóły »

Questy – Wyprawy Odkrywców: z pasją po lokalne skarby

17:15Anna Jarzębska i Krzysztof Florys

Questy – Wyprawy Odkrywców to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi, ani oznakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili.

Szczegóły »

Hercog Mountain Challenge – górskie przygody w sportowym wydaniu

18:30Piotr Hercog

Projekt Hercog Mountain Challenge zakłada starty w wyjątkowych wyzwaniach biegowych w różnych zakątkach świata, z zamierzeniem osiągnięcia wyniku sportowego, pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. Narodził się w wyniku połączenia pasji do gór, ciężkich treningów i zamiłowania do biegania.

Szczegóły »

Rowerami Dookoła Świata

19:30Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski

Adela i Krzysztof zabiorą Was w trwającą niemal dekadę podróż dookoła świata. Przemierzycie z nimi liczne góry, tropikalne lasy i pustynie. Usłyszycie, jak pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi.

Szczegóły »

Góry moimi oczami

20:45Piotr Pustelnik

Nic nie zapowiadało, że Piotr Pustelnik zostanie jednym z najbardziej szanowanych i najlepszych górskich zdobywców. Poważna choroba serca, nadopiekuńcza matka, wesołe, czasem też trudne dzieciństwo. Pasja i miłość do gór rodziły się powoli. Pierwszego kursu skałkowego nie ukończył.

Szczegóły »

24.04.2022

Niedziela, rozpoczęcie o godz. 16:00​

Moja zbrodnia to mój paszport

16:15Szymon Opryszek

Szymon Opryszek jest niezależnym reporterem, autorem nominowanego do nagrody Grand Press cyklu reportaży „Moja zbrodnia to mój paszport”.

Szczegóły »

FolkAround – małopolskie stroje w podróży dookoła świata

17:15Marta Załogowska i Maciej Tront

W grudniu 2019 roku Marta i Maciej spakowali najpotrzebniejsze rzeczy oraz 5 kompletów strojów ludowych i polecieli spotkać się z miłośnikami polskiej kultury po drugiej stronie globu. Podczas podróży dookoła świata, oprócz zwiedzania najpiękniejszych jego zakątków, prowadzili warsztaty dla polskich zespołów folklorystycznych, koncertowali w polskich domach dla seniorów i hospicjach.

Szczegóły »

Tylko dla Orlic – babska motocyklowa wyprawa w Himalaje

18:30Aleksandra "Ola" Trzaskowska

W 2016 roku Aleksandra Trzaskowska rozpoczęła projekt „babskich” wypraw motocyklowych „Tylko dla Orlic”. Od razu poprzeczkę została postawiona wysoko, aż chciałoby się powiedzieć „najwyżej”… Dziewczyny ruszyły bowiem w Himalaje na klasycznych motocyklach marki Royal Enfield

Szczegóły »

Sportowiec w podróży – Złote Tokio

19:30Dawid Tomala

Dawid Tomala to jeden z polskich olimpijczyków, na których przed Igrzyskami „Tokio 2020” nie stawiał raczej nikt, mimo to, to właśnie On okazał się być zwycięzcą! Dawid jest polskim lekkoatletą, chodziarzem, który przed Igrzyskami w Tokio nie był znany szerokiej publiczności, nie miał również spektakularnych sukcesów.

Szczegóły »

„Niemożliwe” to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice

20:45Janek Mela

Jasiek Mela, pierwszy niepełnosprawny człowiek, który zdobył oba bieguny Ziemi, opowie o swoim doświadczeniu gór, a właściwie drogi, bo to ona jest najważniejsza.

Szczegóły »

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie bez podawania przyczyn.

Partnerem Głównym 2. edycji Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, Partnerem Złotym ERGO Ubezpieczenia Podróży, zaś Partnerem Organizacyjnym – Bochnia. Partnerami wydarzenia są także Power Canvas oraz Miejski Dom Kultury w Bochni. Partnerem Logistycznym imprezy jest Auto Group Luzar z Wieliczki.

Druga edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego.