Goście Festiwalu

Tomek Michniewicz

Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.

Czytaj dalej »

Łukasz Pająk

Łukasz Pająk – z zamiłowania jest kajakarzem górskim (AKTK Bystrze), ultramaratończykiem, filmowcem, entuzjastą ekologii, ochrony przyrody i otaczającego nas świata.

Czytaj dalej »

Wiktoria Kotwicka

Wiktoria Kotwicka – na co dzień stara się łączyć świat prawniczy z pasją do podróżowania. Na egzamin adwokacki zabrała więcej walizek z książkami niż bagażu w czteromiesięczną podróż do Kolumbii.

Czytaj dalej »

Zofia Samsel & Jakub Tolak

Zofia Samsel i Jakub Tolak, czyli popularne Lisy w Edenie to para, która od 2019 roku podró-żyje, przemierzając Europę własnoręcznie zbudowanym, granatowym vanem, który stanowił inspirację dla niejednego kamperowego projektu.

Czytaj dalej »

Piotr Trybalski

Piotr Trybalski, dziennikarz, fotograf, podróżnik i pisarz. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA.

Czytaj dalej »

Janusz Gołąb

Janusz Gołąb – to jeden z najbardziej cenionych polskich himalaistów. Razem z Adamem Bieleckim w marcu 2012 roku stali się pierwszymi zimowymi zdobywcami ośmiotysięcznika Gaszerbrum I.

Czytaj dalej »

Dorota Szparaga

Dorota Szparaga – wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich. Trenowała amatorsko łyżwiarstwo figurowe, kettlebells i crossfit. Ma na koncie kilka startów w biegach górskich ultra.

Czytaj dalej »

Jacek Hugo-Bader

Jacek Hugo-Bader – reporter „Gazety Wyborczej” od 1991 roku. W Rosji i byłych krajach Sojuza spędził w sumie prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem.

Czytaj dalej »

Jakub Porada

Kuba Porada – to dziennikarz i podróżnik, współtwórca TVN24 i Expressu TTV, Aktor i wykładowca. Autor 8 książek. Na początku swojej kariery dziennikarskiej pracował w katowickim ośrodku TVP oraz w oddziale Radia Plus.

Czytaj dalej »