Goście Festiwalu

Dagmara Bożek

Dagmara Bożek to specjalistka ds. komunikacji naukowej i edukacji w Instytucie Geofizyki PAN, polarniczka, autorka książek o tematyce polarnej.

Czytaj dalej »

Przemek Kossakowski

Przemek Kossakowski jest dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek „Na granicy zmysłów” i „Drobna nieuważność i inne historie”, twórcą cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”.

Czytaj dalej »

Piotr Strzeżysz

Piotr Strzeżysz jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj podróżuje w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach.

Czytaj dalej »

Jan Krzeptowski-Sabała

Jan Krzeptowski-Sabała po Tatrach chodzi o najmłodszych lat, a jego największą pasją jest przyroda. Z wykształcenia leśnik – jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Czytaj dalej »

Agnieszka i Marcin Lewandowscy

Agnieszka i Marcin Lewandowscy w trakcie pandemii spędzili w podróży pół roku. Z dziećmi. Przemieszczali się po Ameryce Środkowej, spędzając trzy miesiące w Meksyku oraz miesiąc w Gwatemali…

Czytaj dalej »

Agnieszka i Bartek Wrzoskowie

Calluna Trip to Agnieszka i Bartek: mieszkańcy podpoznańskiej Mosiny, autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”. Ambasadorzy Buslifer – organizacji zrzeszającej ludzi z całego świata podróżujących klasycznymi samochodami marki Volkswagen

Czytaj dalej »

Kamila Kielar

Kamila Kielar od kilkunastu lat smakuje Północ. Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze łącznie spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu.

Czytaj dalej »

Krzysztof Wielicki

Krzysztof Wielicki jest jednym z najwybitniejszych himalaistów świata. Wspinacz, alpinista, taternik, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi.

Czytaj dalej »

Manuela i Paweł Warzybokowie

Manuela, Paweł i dzieciaki tworzą czteroosobową rodziną, podróżującą od połowy 2020 roku Volkswagenem California. Ich specjalizacją jest „wyciskanie” czasu wolnego do ostatniej kropli, gdyż stacjonarny charakter ich zajęć uniemożliwia im prowadzenie vanlifowego stylu życia na pełny etat.

Czytaj dalej »

Łukasz Kocewiak

Łukasz Kocewiak jest nie tylko podróżnikiem, himalaistą, autorem nagradzanych książek i organizatorem wy-praw, ale także doktorem nauk ścisłych z zakresu energetyki odnawialnej. Od ponad dziesięciu lat z pasja prowadzi bloga Kartka z Podróży. Wielokrotnie publikował na łamach czasopism o tematyce górskiej i społeczno-kulturowej.

Czytaj dalej »

Alicja Rapsiewicz

Alicja Rapsiewicz to podróżniczka, blogerka, pilotka wycieczek. Obecnie zawodowo edytuje i montuje filmy, pisze teksty podróżnicze, prowadzi warsztaty i prezentacje o podróżowaniu dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej »

Jędrzej Majka

Jędrzej Majka – jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury.

Czytaj dalej »

Małgorzata Szumska

Małgorzata Szumska-Dziczkowska – podróżniczka, nauczycielka jogi, life coach, aktorka, pisarka, autorka między innymi „Zielonej Sukienki”, „Twarzy Tajfunu”, oraz nowych przygód Bolka i Lolka. Prezeska Kopalni Złota, właścicielka kultowego Złotego Jaru.

Czytaj dalej »

Auto Group Luzar

Historia dosłownie kołem się toczy. Auto Group Luzar to historia rodziny i emocji, które zaangażowała w motoryzację. Luzar, to nazwisko od 20 lat związane z Wieliczką. Od zawsze motoryzacja była częścią życia rodziny Luzar.

Czytaj dalej »

Marta Dymek

W marcu 2021 rozpoczęłam wraz z grupą przewodników-pasjonatów przygodę z lokalnym projektem ekologicznym Małopolskie EkoWędrówki. Organizuje autorskie ekowędrówki i mikrowyprawy w rytmie slow.

Czytaj dalej »

Jarosław Tarański

Jarosław Tarański – bloger, dziennikarz, a przede wszystkim zapalony rowerzysta, który małopolskie drogi, ścieżki i trasy rowerowe objeżdża od ćwierć wieku.

Czytaj dalej »