Województwo Małopolskie Głównym Mecenasem Festiwalu 50°N

Wspólnie z Małopolską zapraszamy na Festiwal 50°N!

Bardzo nam miło poinformować, że Mecenasem Głównym Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N zostało Województwo Małopolskie. Bardzo dziękujemy za zaufanie, zwłaszcza, że to pierwsza edycja imprezy. Inaczej jednak, chyba być nie mogło. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przez południową część województwa małopolskiego, w tym takie miasta jak: Zator, Kraków, Bochnia czy Tarnów przebiega 50 równoleżnik szerokości geograficznej północnej, który był inspiracją dla nazwy Festiwalu!

Cieszymy się tym bardziej, ponieważ ostatni, szalony rok spowodował, że duża część krajowych podróży Polaków kierowana była właśnie do Małopolski, a odkrywanie wyjątkowych miejsc w tym regionie nie ma ograniczeń. Co więcej, zmiana preferencji podróżniczych oraz bogate walory przyrodnicze i kulturowe, które ma do zaoferowania województwo małopolskie powodują, że jest to idealne miejsce do odpoczynku w stylu „slow”, nie tylko podczas krótkich pobytów weekendowych, ale także podczas wyjazdów wakacyjnych.

Układając program imprezy oraz dobierając jej Gości, chcieliśmy zwrócić uwagę na atrakcje, które nie są opisywane w przewodnikach, a historie opowiadane przez naszych Prelegentów okraszone będą wyjątkowymi fotografiami i filmami z podróży. Naszym celem jest m.in. zachęcenie do aktywnej turystyki, zwracając uwagę na np. zaprezentowanie wyjątkowego potencjału regionu pod kątem uprawiania turystyki rowerowej, powstającej nowej infrastruktury turystycznej czy w końcu tematycznych szlaków turystycznych, które przyciągają turystów także spoza Polski.

Formuła online festiwalu sprawia, że Małopolską będziemy się mogli pochwalić szerszej publiczności. Już dziś – serdecznie zapraszamy w dniach 26-28 marca 2021 na www.50N.pl!

Powiązane artykuły