Wyjątkowi Goście, wyjątkowi Partnerzy, wyjątkowy Festiwal – a może po prostu 50ºN!

Weekend 22-24 kwietnia 2022 wypada spędzić w Bochni…

Już za kilkanaście dni Bochnia stanie się małopolskim centrum podróży.  22 kwietnia rozpocznie się bowiem 2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50ºN. W ciągu trzech wieczorów będziemy w najróżniejszych miejscach świata. Co najważniejsze, wreszcie się z Wami spotkamy. Po pierwszej edycji „online”, tym razem zapraszamy do Kina Regis. My nie możemy się już doczekać!  

Tej podróży w postaci całego przedsięwzięcia nie byłoby, gdyby nie nasi Partnerzy. Mimo, że impreza dopiero rozpoczyna swoją drogę, po raz kolejny zaufało nam Województwo Małopolskie i Miasto Bochnia. Pierwsza edycja festiwalu mimo, że odbyła się w formule on-line – ze względu na lockdown i ograniczenia związane z COVID-19, okazała się sukcesem.  

Nasza podróż rozpocznie się już w piątek 22 kwietnia od wczesnych godzin porannych, gdy w „podróż w nieznane” podczas Wielkiej Lekcji Geografii zabierzemy uczniów bocheńskich szkół! A wieczorową porą, ruszymy już w Kinie Regis od Małopolski w świat… Autorzy Radia Kulinarnego – Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński zabiorą nas w podróż kulinarną od Krakowa do Tbilisi. Będzie wyjątkowo smacznie. O swoich przygodach na wulkanicznych podejściach opowie Ewa Wachowicz, a dziennikarz radiowy – Tomasz Gorazdowski zabierze nas m.in. do Nowej Zelandii.

Sobota to gratka dla fanów gór. Na scenie Kina Regis pojawi się m.in. Piotr Pustelnik – zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Będzie także o wyjątkowym sposobie poznawania lokalnych ciekawostek i niesamowitych miejsc – także Małopolski. O questach – opowiedzą Anna Jarzębska i Krzysztof Florys z Fundacji Mapa Pasji.

Równie ciekawie zapowiada się niedziela. Marta Załogowska i Maciej Tront pokażą nam efekty projektu FolkAround – czyli małopolskie stroje w podróży dookoła świata. Na koniec Festiwalu wystąpi Janek Mela – pierwszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi i to w jednym roku. Także i podczas tego spotkania, wątków małopolskich także nie zabraknie, gdyż Jasiek od wielu lat w Krakowie! 

Na naszej lada moment pojawi się cały program Festiwalu, a także informacje o naszych Gościach i tematach wszystkich prelekcji. Dodatkowo w tym miejscu znajdziecie informacje na temat zakupu biletów, których zakup będzie możliwy online poprzez system rezerwacyjny Kina Regis.

Bądźcie z nami także na Facebooku – zapraszamy na fanpage Festiwalu 50ºN!

Zapraszamy na Festiwal 50ºN do Bochni – najstarszego miasta w Małopolsce!

Powiązane artykuły