Piotr Hercog

Piotr Hercog jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, obecnie mieszka w Kudowie-Zdroju. Zawodowo – trener sportowy. Prezes Fundacji Maratony Górskie organizującej od ponad 10 lat imprezy biegowe na Ziemi Kłodzkiej. Są to m.in.: Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Supermaraton Gór Stołowych, Kudowski Festiwal Biegowy i Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Jest także instruktorem wspinaczki skalnej, speleologiem i ratownikiem Grupy Sudeckiej GOPR. Na co dzień szczęśliwy mąż i ojciec dwójki nastolatków.

Od 20 lat uprawia sporty wytrzymałościowe:
– uczestnik ponad 100 zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie,
– uczestnik speleologicznych wyjazdów eksploracyjnych PZA do jaskiń Austrii, Ukrainy czy Chin,
– wspinał się w Tatrach, Alpach, Pamirze i Himalajach.

Od 2008 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: Ultra Trail du Mount Blanc – 170 km, Bajkał Ice Marathon, International Elbrus Race, Ultra Fiord Patagonia 170 km, Mount Everest Marathon, Kilimanjaro Extrem Marathon, Moab Endurance Run – 390 km.

Prezentacja

Hercog Mountain Challenge – górskie przygody w sportowym wydaniu

23.04.2022 18:30

Projekt Hercog Mountain Challenge zakłada starty w wyjątkowych wyzwaniach biegowych w różnych zakątkach świata, z zamierzeniem osiągnięcia wyniku sportowego, pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. Narodził się w wyniku połączenia pasji do gór, ciężkich treningów i zamiłowania do biegania.

Szczegóły »