Piotr Trybalski

Piotr Trybalski – dziennikarz, fotograf, podróżnik i pisarz. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Grand Press Photo, Urban Photo Awards, konkursie fotograficznym National Geographic.

Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, i biografii reporterskich „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był Everest…”, “Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje”. Publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze, Gazecie Wyborczej. Prowadzi Akademię Fotografa w Podróży – warsztaty fotograficzne w Polsce i za granicą: http://fotografwpodrozy.pl.

Prezentacja

Czekając na śnieg w Hawanie

16.03.2024 18:30

Ponad 60 lat temu, na Kubie, rozpoczął się eksperyment społeczny, nazwany socjalistyczną Rewolucją Kubańską. Piotr Trybalski od czternastu lat przygląda się rewolucji w jej najciekawszym momencie – w okresie transformacji.

Szczegóły »