Kamper to prawdziwa wolność

Jeżeli masz jeszcze wątpliwość czy kamper to podróż dla Ciebie, w Wieliczce będzie szansa, żeby dopytać o szczegóły. Podczas 3. edycji Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N przygotowaliśmy obszerny blok przeznaczony dla fanów tego sposobu podróżowania. Przy współpracy firmą Auto Group Luzar zorganizowaliśmy dla Was specjalne warsztaty i pokazy. Praktyków będzie można dopytać o szczegóły jazdy nowymi i tymi starszymi samochodami.

W sobotę 18 marca 2023 roku w siedzibie firmy Auto Group Luzar odbędą się darmowe warsztaty. Cacka naszych gości będzie można dotykać;)

13:00 – 14:00 – Agnieszka i Bartek Wrzoskowie (Calluna Trip)Warsztaty podróżowania „Ogórkiem” po świecie
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

14:00 – 15:00 Manuela i Paweł WarzybokowieRodzina na swoim w Californii – praktyczne porady jak żyć i nie zwariować na 4m2

Jeżeli ktoś nie będzie się mógł pojawić w na warsztatach, opowieści naszych gości będzie mógł posłuchać już podczas imprezy, która odbędzie się w Wielickiej Mediatece.

SOBOTA (18 marca)

BILETY LINK >>>

17:30 – 18:30 Agnieszka i Bartek Wrzoskowie (Calluna Trip) Ogórkiem do Iranu

Dotarcie do Persji było od dawna ich marzeniem. A marzenia, jak mówią, są po to by je spełniać. Aga i Bartek Wrzoskowie w drogę do Iranu wyruszyli w sierpniu 2022 roku. Ich celem było życie w drodze i dotarcie do kraju Persów – słynącego m.in. z gościnności. Po drodze zatrzymali się na dłużej w Turcji. Pili hektolitry herbaty rozmawiając z napotkanymi ludźmi i zachwycając się przyrodą Wschodu. W Gruzji nie tylko smakowali lokalnej kuchni, ale i uczyli się wypieku gruzińskiego chaczapuri. Przemierzyli Gruzińską Drogę Wojenną, by móc podziwiać ośnieżony szczyt Kazbeku i ukryte wśród górskich dolin małe wioski. Pili wino z lokalnych winnic Kachetii i przemierzali konno gruzińskie stepy.

Do Iranu dotarli wraz z początkiem antyreżimowych protestów. Niespokojna sytuacja w kraju nie przysłoniła jednak dobra i gościnności ludzi, których mogli spotkać na swojej drodze. Przede wszystkim jednak doświadczyli nieopisanej dobroci ze strony Persów. Czego jeszcze? O tym opowiedzą podczas spotkania.

Calluna Trip to Agnieszka i Bartek: mieszkańcy podpoznańskiej Mosiny, autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”. Ambasadorzy Buslifer – organizacji zrzeszającej ludzi z całego świata podróżujących klasycznymi samochodami marki Volkswagen. Organizatorzy zlotów klasycznych samochodów. Pasjonaci życia w drodze.

Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata. W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.

NIEDZIELA (19 marca)

BILETY LINK >>>

15:00 – 16:00 Manuela i Paweł Warzybokowie Zawsze jest dobry moment na podróż. Kamperem po Europie bez względu na porę roku

Manuela, Paweł i dzieciaki tworzą czteroosobową rodziną, podróżującą od połowy 2020 roku Volkswagenem California. Ich specjalizacją jest „wyciskanie” czasu wolnego do ostatniej kropli, gdyż stacjonarny charakter ich zajęć uniemożliwia im prowadzenie vanlifowego stylu życia na pełny etat. Są więc żywym dowodem na to, że na tak małej przestrzeni życiowej można się świetnie zorganizować w podróży z małymi dziećmi bez względu na porę roku i pogodę, a każda ilość czasu, którą człowiek dysponuje, jest wystarczająca, żeby zorganizować sobie ciekawą wycieczkę czy choćby mały wyjazd i by oderwać się od codzienności. 

W filozofii podróżowania rodziny Warzyboków nie ma wartościowania podróży ze względu na czas jej trwania. Lubią dłuższe i dalsze wyprawy, ale mają też na koncie mikro wycieczki w miejsca oddalone o 50 km od domu. Pora roku nie gra żadnej roli. Będzie się można o tym przekonać podczas ich festiwalowej prezentacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *