50°N Festiwal rozpoczynamy Prologiem w Bochni

Zbliża się 3. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się PROLOGIEM w Bochni już 16 marca. W kolejnych dniach,17-19 marca będzie kontynuowane w Wieliczce. Podczas festiwalowego weekendu uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, prelekcjach i warsztatach.

Festiwal swoją nazwę zawdzięcza 50. równoleżnikowi szerokości geograficznej północnej(N), który przecina Małopolskę zahaczając o takie miasta jak m.in.: Oświęcim, Zator, Kraków czy właśnie Wieliczkę i Bochnię. W tej ostatniej odbyły się dwie pierwsze edycje festiwalu, a w tym roku utworzony zostanie swego rodzaju „solny most” między Bochnią i Wieliczką, które słyną na całym świecie właśnie z kopalni soli.

Plan podróżniczego weekendu!

Obowiązkowo w rozkładzie Festiwalu 50°N pojawi się Wielka Lekcja Geografii, w której w czwartkowe przedpołudnie będą mogli wziąć udział uczniowie bocheńskich. Zaproszeni Goście opowiedzą o swoich podróżach i podzielą się ciekawostkami o ludziach, miejscach i kulturach z różnych zakątków świata. Natomiast wieczorem w Kinie Regis odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Gościem Specjalnym –Przemkiem Kossakowskim. Temat prelekcji nie jest znany, bo to publiczność będzie miała w tej sprawie decydujący głos. W piątek „solnym mostem” przeniesiemy się do Wieliczki na pozostałe, trzy podróżnicze dni. To tu przez cały weekend w Mediatece–Bibliotece Miejskiej odbywać się będą główne wydarzenia festiwalowe. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz, Kamila Kielar, Małgorzata Szumska i Jan Krzeptowski-Sabała.

Zadbaliśmy także o spotkania warsztatowe, które dotyczyć będą w tym roku m.in. coraz bardziej popularnej turystyki rowerowej ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski oraz ekoturystyce i temu, jak podróżować po naszym regionie w rytmie slow!

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego –Pana Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka –Pana Artura Kozioła oraz Burmistrza Miasta Bochnia –Pana Stefana Kolawińskiego.

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi miasta Wieliczka i Bochnia. Partnerem Złotym Festiwalu jest Auto Group Luzar z Wieliczki. Partnerami wydarzenia są również Hiszpania oraz Gran Canaria.

Na spotkanie z Przemkiem Kossakowski w Kinie Regis w Bochni–wstęp wolny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *