Małopolska w rytmie eko

Ekoturystyka to kameralne odkrywanie i poznawanie wyjątkowych miejsc i ludzi, ich kultury, tradycji oraz zabytków. To co wyróżnia podróżowanie w stylu eko, to szacunek i wrażliwość na przyrodę i krajobraz, a także na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w miejscach, które odwiedzamy. Dzięki ekoturystyce jesteśmy bliżej nich i natury, mamy szansę doświadczyć, poczuć, poznać, zaprzyjaźnić się, zachwycić otaczającym światem. I zabrać ze sobą swój ślad węglowy oraz… wspaniałe wspomnienia.

Lanckorona

Różnorodne zakątki Małopolski od lat inspirują nas do podróżowania w rytmie eko. I teraz dzielimy się z Wami tą pasją, prezentując propozycje ekowycieczek po Małopolsce autorstwa Dominiki Zaręby. W przewodnikach znajdziecie podpowiedzi, gdzie pojechać, by odkrywać malownicze, chociaż często mniej znane i nieoczywiste zakątki regionu. Przedstawiamy zbiór pomysłów na wycieczki jednodniowe, weekendowe czy tygodniowe. Kładziemy nacisk zwłaszcza na wyprawy całoroczne do zrealizowania poza typowym szczytem sezonu.

Wybraliśmy miejsca, które już postawiły na ekoturystykę oraz ochronę dziedzictwa i piękna krajobrazu. Ekopakiety skierowane są przede wszystkim do ekoturystów podróżujących w małych grupach – z rodziną, dziećmi i przyjaciółmi. Zachęcamy wszystkie pokolenia do pobierania e-przewodników i wspólnego smakowania EkoMałopolski! Wśród propozycji znajdziecie min. szczegóły wypraw kajakowo – rowerowych u zbiegu Dłubni i Wisły w Nowej Hucie, czy w Dolinie Karpia w Zachodniej Małopolsce. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy pieszych wędrówek z historią w tle. Na Orawie – Historie zaczarowane w drewnie.

Ekowycieczki powstały w ramach projektu „Małopolska ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu”, zrealizowanego we współpracy Województwa Małopolskiego z Fundacją Fundusz Partnerstwa.

Linki do przewodników przygotowanych specjalnie dla Was znajdziecie poniżej.

Kraków i okolice

Kajakiem i rowerem u zbiegu Dłubni i Wisły

Szlakiem legend w Wisnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym

Zielono mi biegiem i spacerem blisko Krakowa

Tarnów i okolice

Ekowędrówki przez Pogórze Ciężkowickie

Rowerem w dolinie Dunajca

Spacerem i rowerem w krainie winnic i wyśmienitej kuchni

Małopolska Zachodnia

Drezyną przez urokliwe jurajskie krajobrazy

Rowerem i kajakiem przez Ekomuzeum Doliny Karpia

Z wizytą u artystów i aniołów na Bursztynowym Szlaku

Podhale

Eko-etno wędrówki z Babią Górą w tle

Orawa – historie zaczarowane w drewnie

Rowerem wokół Jeziora Czorsztyńskiego na Szlaku Kultury Wołoskiej

Ziemia sądecka

Cztery pory roku w Beskidzie Niskim

Rowerowy Fun w dolinie Popradu i Dunajca

Woda, góry i księżna – spacerem i rowerem

Więcej informacji o ekoprzewodnikach, trasach i Małopolsce znajdziecie w serwisie www.visitmalopolska.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *